blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG deadawp
ČLÁNKY
DISKUSIE
3
SLEDUJETE BLOG
PHP, Arduino programátor
deadawpMafia - Definitive Edition - Čo ukázal trailer?
pridal deadawp 14.6. 2020 o 10:24Dňa 13. Júna 2020 sa uskutočnila akcia PC Gaming Show, ktorej časťou bol aj nový - plný trailer na Mafiu: Definitive Edition trvajúci jednu minútu. Hra ostáva verná pôvodnému príbehu a ukázala vizuál v cutscénach z niekoľkých misií pôvodného príbehu s niekoľkými zmenami. V traileri bolo možné vidieť aj niekoľko herných postáv. Všetky postavy majú novú tvár, inú charizmu, ktorá z nich vyžaruje. Bližšie si ich predstavíme nižšie. 


Thomas Angelo
- Hlavná postava hry, charizmatický mladý muž. Zachováva si pôvodnú kombináciu obleku, košele a kravaty.


Lucas Bertone, Paulie a Sam
 - Vizuálne zmeny u Samovmu modelu: motýlik nahradený kravatou.  Biela košeľa, striborná kravata, svetlejší oblek.


Detektív Norman
- V teplom prešívanom kabáte na obleku. V pôvodnej Mafii došlo k prvému stretnutiu za letných mesiacov (nešpecifikovaný rok). Nakoľko Thomas Angelo predloží detektívovi noviny s dátumom 21. Máj 1935, je možné, že sa ich prvé stretnutie uskutočnilo až s odstupom času - práve v jesených až zimných mesiacoch pravdepodobne roka 1938 (na ktoré poukazuje prvé Intermezzo z Mafie). Danému časovému oknu prislúcha aj fakt, že spomínaný deketív priznáva, že je v meste 3 roky a predmetný prípad z novín bol jeho prvým. Ďalšom zmenou je, že prichádza práve detektív do reštaurácie za Thomasom, nie opačne ako pôvodne...

Don Salieri
- Vizuálne trochu mladší, pôsobiaci príjemným dojmom


Frank
- Consigliere verne stojaci po boku Dona Salieriho v prítmí cutscény.


Sergio Morello
- silný muž Lost Heaven v jeho charakteristickou bielom obleku. Oproti pôvodnej Mafii má pár šedín na hlave - aspoň v porovnaní s tým, čo bolo vidieť pod klobúkom, ktorý si Morello nikdy nedal z hlavy dole. Vestu má zladenú do bielej, kravatu do svetlomodra - pôvodne boli obe v čiernej farbe. Do náprsného vrecka pribudla vreckovka.

Sára
- krehká a jemná ako v pôvodnej Mafii

Vizuálne zmeny v hernom svete oproti pôvodnej Mafii

Giuliano Bridge
- dominanta Lost Heaven. Mohutný most spájajúci New Ark s Central Islandom. Vizuálne dlhší s pridanými chodníkmi pre chodcov s osvetlením. V spodnej časti viditeľný aj model policajného Schuberta Six. Panoráma Central Islandu v pozadí indikuje viacero výškových budov.Ulice
- Ulice sú výrazne živšie ako v pôvodnej Mafii, postavy sa pohybujú chôdzou, behom. Na ulici vidieť aj psa, či jazdca na motorke. Pri bližšom pohľade možno vidieť model áut ako: Falconer, Bolt Ace a iné. Ulice obsahujú ďaleko viac predmetov, reklamných pútačov, mestskej infraštruktúry, vidieť aj ľudí na balkóne pozorujúcich mestský ruch. Vzadu reklamný pútač na Colu Swift podobne ako v Mafii II, III.


Kostol
- V misii Kněz sa Thomas Angelo ocitne v kostole, kde sa zúčastní pohrebu Billyho - syna radného. Thomasa zahliadne Johnny, ktorý ho identifikuje a nastáva veľkolepá prestrelka. Katedrála, kde sa masaker odohrá je veľkolepá. 
 

Zaujímavosti a špekulácie

Motorka v hlavnej misii
V jednej z cutscén použitej v traileri je vidieť hlavnú postavu - Thomasa Angela pri páde z motorky. Je možné, že sa jedná práve o rozšírenú misiu pôvodného príbehu, kde bude motorka hrať významnú úlohu. 


Noviny
V pôvodnej verzii hry mohol Morello zomrieť tromi spôsobmi:

  • Pád lietadla
  • Pád z mosta
  • Počas naháňačky zastrelením

Došlo k tomu 3. Októbra, na čo v misii Smetánka odkazoval aj divadelný plagát "Othello" s daným dátumom. V traileri sa však objavili noviny s dátumom 21. Máj 1935, ktoré na titulke popisujú, že Morello zomrel v ohnivej guli, pričom na titulke je odfotené zrútené lietadlo. 

To znamená, že Morello v Mafii: Definitive Edition zomrie o 6 mesiacov skôr a zrejme iba jedným možným spôsobom. K danému - slnečnému dátumu sedia aj screenshoty, ktoré sa objavili už v čase predstavenia Mafie: Definitive Edition, kedy Thomas a Sam v Lassiteri V16 Roadster prenasledujú Morella unikajúceho v jeho typickom aute - Silver Fletcher. Je možné, že misiu budete realizovať iba vo dvojici so Samom.

Ďalší zo screenshotov ukazuje opäť Thomasa so Samom pri chystáni atentátu na Morella, ktorý toho času vystupuje z auta staršieho modelu. Je možné, že práve po tomto neúspešnom atentáte si Morello zaobstaral už spomínaný Silvert Fletcher - nepriestrelnú limuzínu ako v pôvodnej Mafii poznamenal Paulie.


Koľajová doprava
Električky pravdepodobne v hre Mafia: Definitive Edition nebudú. Doteraz sa neobjavil žiadny screenshot, alebo cutscénový prestrih, ktorý by potvrdil existenciu električiek v Lost Heaven. Nadzemka tak bude zrejme jedinou z dostupných koľajových vozidiel, ktorými bude možné prepraviť sa. Prístupov 3478
Kvalita článku
hlasov 0

PRÍSPEVKY
SLEDOVAŤ
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Podpora ESP-IDF do projektu Hladinomer
[ 4.6.2021] (príspevkov 0)
WiFi termostat - Rozšírenie o manuálny r...
[ 28.3.2021] (príspevkov 0)
RFID DOMINATOR - stopky pre Airsoft | Pa...
[ 14.3.2021] (príspevkov 0)
Konfigurovateľné stopky - DOMINATOR pre ...
[ 7.3.2021] (príspevkov 0)
Hash, porovnanie reťazcov - MATLAB
[ 6.3.2021] (príspevkov 0)
Kružnicová trilaterácia - MATLAB
[ 6.3.2021] (príspevkov 0)
Hladinomer - úpravy finálnej verzie
[ 3.3.2021] (príspevkov 0)
Prenos cez Sigfox IoT sieť - Hladinomer ...
[ 9.1.2021] (príspevkov 0)
WiFi termostat - ESP8266 - 1.0.2.1 - JSO...
[ 6.1.2021] (príspevkov 0)