blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG deadawp
ČLÁNKY
DISKUSIE
3
SLEDUJETE BLOG
Programátor
deadawpInternational Commonwealth cup 2020 - Hockey Question Mark
pridal deadawp 7.6. 2020 o 13:34Svetový pohár s názvom International Commonwealth cup 2020 organizovaný komunitou hry Hockey Question Mark sa úspešne dohral a ukončil. Preto som sa rozhodol priniesť krátky report z turnaja.

Dňa 7. Mája bola uzávierka tímov a hráčov. Každý hráč mohol hrať iba za krajinu, z ktorej je. Nakoľko Češi ani Slováci nemali dostatok hráčov, vytvoril sa jeden - globálny tím EU tvorený hráčmi z Fínska, Česka, Nemecka, Slovenska, prevažne z nováčikov, alebo občasných hráčov. Tím založil dlhoročný fínsky hráč MigoMipo, ktorý prevádzkuje aj viacero herných serverov.

Do šampionátu sa zapojilo celkovo 8 tímov, čo umožnilo ich rozdelenie do dvoch skupín:

  • Európa (EU)
  • Ukrajina (UKR)
  • Maďarsko (HUN)
  • Rusko (RU)
  • Rusko U19 (RU U)
  • Bielorusko (BLR)
  • Spojené kráľovsko (UK)
  • Lotyšsko (LAT)

Tímy ako Lotyšsko, Rusko, Rusko U19 majú hráčov, ktorí spolu hrávali aj v minulosti iné turnaje, sú zohratí, dynamickí, rýchli. Tím Európy vznikol narýchlo, predovšetkým z nových hráčov bez skúseností s turnajom, či zohratosťou medzi sebou. 

Náhodný žreb určil tieto dve skupiny:

Skupina A

Tím Skratka
Lotyšsko LAT
Ukrajina UKR
Maďarsko HUN
Spojené kráľovstvo UK

Skupina B

Tím Skratka
Európa EU
Rusko RU
Rusko U19 RU U19
Bielorusko BLR

Zápasy sa odohrávali s počtom hráčov 3 + brankár. Striedať bolo možné aj počas hry.
Tímy hrali zápasy každý s každým zo skupiny 2 krát. Jeden zápas sa hral na ruských serveroch, druhý na európskych z dôvodu hendikepu pingu (latencie). Po odohratí týchto zápasov následovala vyraďovacia fáza, pričom fungovala systémom best of 3 matches. Zápasy hrali všetky tímy, pričom hral prvý zo skupiny A s posledným zo skupiny B, postupne pre ďalšie rebríčkové umiestnenia a opačne... 

Tím Európy bol tvorený hráčmi:

Hráč Národnosť Pozícia
MigoMipo (C) FIN LW / C
Pinger (ja :-) ) SVK D
W CZE G
PROMISE CZE LW / C
Qnyx SVK D / LW
tymb GER LW / C
junkkeli FIN D

Európa mala najťazšiu skupinu, čo sa týka základnej fázy. Tímy Ruska boli jasným adeptom na celkovú výhru turnaja. Náš tím bojoval o čo najlepší výsledok a snažil sa držať krok s rozbehnutou Ruskou mašinou. Prvý zápas bol proti Rusku U19. V dvojzápase hráč VipeR z Ruska U19 dokázal skórovať spolu 13 gólov, čím preukázal jasnú dominanciu Ruska U19 na turnaji.  

Prvý zápas tím Európy proti Rusku U19 prehral pomerom 1:12, druhý 1:10. Do oboch zápasov som nastúpil ako obranca, prispel som jednou asistenciou. Rusko U19 hralo veľmi rýchly, dynamický hokej a bolo náročné držať s nimi krok. Využívali najmä prečíslenia, rýchle klučky, prihrávky pred bránu, na ktoré bolo ťažké reagovať. Podarilo sa mi spraviť aj jeden zákrok na bránkovej čiare, čím som zabránil VipeR-ovi skórovať aj po 14-ty krát v dvojzápase, v ktorom jednoznačne dominoval a ťahal svoj tím za víťazstvom.

Zákrok - Pinger vs. VipeR:

Druhý dvojzápas hral tím Európy proti Rusku a prehral pomerom 1:3 a 1:12. Tím Ruska bol podobne ako Rusko U19 veľmi rýchly na puku, skúsenosť hráčov bola evidentná. Rýchlym brejkom, presným strelám nebolo možné odolávať celý zápas. Výbornými zákrokmi sa ukazoval jediný brankár - W európskeho tímu z Čiech, bol ako pravý Hašek :-).
Záznam prvého zápasu môžete vidieť na YT (s ruským komentárom od VipeR-a):

Posledný dvojzápas v skupine hral tím Európy proti Bielorusku. Aj tieto zápasy boli nad sily európskeho tímu. Prvý zápas skončil prehrou 1:6, druhý 3:13. V základnej skupine bol tím Európy na poslednom mieste, čo znamenalo hranie play-off fázy proti najsilnejšiemu tímu skupiny A, ktorým bolo Lotyšsko. Prvý zápas sa skončil prehrou 3:7, druhý 3:11, čo znamenalo postup tímu Lotyšska a vyradenie tímu Európy z turnaja. 

Po odohraných playoff zápasoch ostatných tímov prišli na raz aj finálové zápasy ( o bronz a zlato). Táto fáza turnaja priniesla hranie zápasov na 2 výherné.. V boji o bronz medzi Lotyšskom a Ruskom U19 sa boje pretiahli aj na 5 zápasov. Nakoniec sa z víťazstva tešil tím Ruska U19. Finálový trojzápas medzi Bieloruskom a Ruskom nakoniec ovládli Bielorusi a stali sa šampiónmi turnaja. Celý turnaj trval približne 18 dní. Zaujímavosťou je aj to, že hráč PROMISE (CZE) hrajúci za tím Európy skóroval v každom zápase!

Turnaj bol zaujímavý, veľmi rýchly a dynamický, získal som zaujímavé skúsenosti, spoznal som pár ľudí z blízkej CZ/SK komunity a verím, že do budúcna budeme hrať viac zápasov, kde sa zohráme a budeme sa môcť zúčastniť iného turnaja všetci spoločne za samostatný tím.

Všetky zápasy z turnaja s anglickým / ruským komentárom je možné nájsť na YT kanáli Hockey Question?: https://www.youtube.com/channel/UCGdHhm3w_ovXZUNmvXG1WHQ

1. Júla štartuje nový - turnaj - SUMMER TOURNAMENT 2020. Pripojiť sa k nemu môžete na stránke https://ahqm.site/, kde môžete sledovať aj výsledky spomínaného - už ukončené turnaja  International Commonwealth cup 2020. Prístupov 13614
Kvalita článku
hlasov 0

PRÍSPEVKY
SLEDOVAŤ
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
MasterTherm - webscraper ESP32
[ 25.11.2023] (príspevkov 0)
RFID DOMINATOR 2.0 - rozdiely s 1.0
[ 15.11.2023] (príspevkov 0)
Rozšírená realita (AR) - IoT dashboard
[ 29.10.2023] (príspevkov 0)
Solárne napájanie ESP32 - WiFi / LoRaWAN
[ 15.9.2023] (príspevkov 0)
BLE Beacon na ESP32 - vysielanie vlastný...
[ 22.8.2023] (príspevkov 0)
Node Mold - detektor plesne od eLOC8
[ 19.7.2023] (príspevkov 0)
Český Kickstarter ESP32 projekt a čo ma ...
[ 10.3.2023] (príspevkov 0)
Senzorový uzol pre hladinomer - ESP32 s ...
[ 25.12.2022] (príspevkov 0)
ESP-IDF v simulátore Wokwi - ESP32
[ 26.9.2022] (príspevkov 0)
Senzory pre záznam výšky hladiny vody
[ 2.9.2022] (príspevkov 0)